Kultúra slova

Kultúra slova

2017-06-12T09:26:58+00:00

Nitra, 28. 5. 2017

V poslednú májovú nedeľu sa v Dome Matice slovenskej v Nitre konalo celodenné podujatie Kultúra slova. Išlo o kvalifikačný turnaj v spoločenskej hre scrabble, ktorého sa zúčastnilo dokopy 41 hráčov zo celého Slovenska. Čakalo na nich nielen súťažné zápolenie, ale aj bohaté občerstvenie a pre každého boli pripravené aj ceny, upomienkové predmety a rozdávali sa dokonca aj kýble – medailisti dostali mosadzné a ostatní zúčastnení plastové.
Víťazom sa stal Jaroslav Vernarský, na druhom mieste skončil Miroslav Vaňo a premiérový zápis do Zlatej tabuľky získal Branislav Teplan na treťom mieste.
Podujatie zastrešoval Slovenský spolok SCRABBLE a DMS v Nitre. Hlavnými organizátormi boli Viera Jambrichová, Norbert Lančarič a Dagmar Jančurová. Akcia sa skutočne vydarila ku spokojnosti všetkých prítomných, a tak sa zrodila myšlienka na vytvorenie tradície organizovania takýchto turnajov.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do prípravy podujatia, rovnako ako aj všetkým zúčastneným hráčkam a hráčom tejto inteligentnej a populárnej hry, a prajeme im veľa šťastia a úspechov v ďalších štyroch zostávajúcich turnajoch sezóny.
Autorom fotografii z podujatia je Ján Milan. Viac ich nájdete na oficiálnej stránke spolku – www.hramescrabble.sk.

Mgr. Laura Illešová
Dom Matice slovenskej v Nitre

článok neprešiel jazykovou úpravou

fotografia z podujatia

Počas hry

Počas turnaja

Viťazi Vernarský, Vaňo, Teplan

 

X